کاندوم و بهداشت

 

چند نوع کاندوم وجود دارد؟

در کل دو نوع کاندوم وجود دارد  مردانه و  زنانه ,کاندوم ها یکسان نیستند از نظر اندازه و ضخامت تفاوت دارند و بعضی از کاندوم ها ماده اسپرم کش ندارند.

کاندوم هایی که از نظر شکل ظاهری هم در رنگ های و بسته های گوناگون وجود دارد .

images

روش استفاده از کاندوم مردانه

 

ما باید برای استفاده از کاندوم زمانی که قرار است استفاده شود باز نمود و قبل از استفاده باید کاندوم را با کمی باد تست کنیم که سوراخ نباشد نکته مهم برای استفاده این است که قبل از آغاز مقاربت باید کاندوم روی آلت تناسلی در حال نعوض کشیده شود و اگر از کاندوم تنها هنگام انزال استفاده شود احتمال حاملگی وجود خواهد داشت .

نکته دیگر این است که  کاندوم را باید به طریقی روی آلت تناسلی کشید که این فضای خالی کوچک در انتهای ان باقی بماند تا به هنگام انزال مایع منی در این فضا جمع شده و از ریخته شدن ان به داخل دستگاه تناسلی زن جلوگیری شود.بنابراین نوک آن تا انتها نباید کشیده شود.کاندوم باید تمام طول آلت تناسلی را تا قاعده آن بپوشاند.این کار از نشت مایع منی به داخل دستگاه تناسلی زن جلوگیری می کند.

تذکر: اگر زمان نزدیکی کاندوم سوراخ شود چه باید کرد؟

باید بلافاصله آلت تناسلی به همراه کاندوم خارج شده و از یک کاندوم جدید استفاده شود تا از ریخته شدن به داخل رجم جلو گیری شود.و سپس در حال نعوض کاندوم دیگر استفاده شود.

hhw91

استفاده از کاندوم چه فایده دارد؟

برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی مانند : سیفلیس ٬ سوزاک ٬ ایدز ٬ هپاتیت  ٬ عفونت های گنوره و …مفید است.

در کل برای مرد های که زود انزال هستند و تحریک پذیری زیادی دارند کاندوم موثر است زیرا تحریک پذیری را کمی به تاخیر می اندازد و حساسیت سر پنیس را کم می کند و موجب تاخیر در انزال و حفظ نعوض می شود .

 

از چه کاندوم هایی نباید استفاده کرد؟

از کاندوم هایی که در برابر نور و رطوبت قرارد داشته یا اینکه حرارت دیده استفاده نکیند چون این نوع کاندوم ها خاصیت خود را از دست داده اند و باعث پارگی آن می باشد.

قبل از مصرف کاندوم به تاریخ انقضای آن توجه نمایید و از مصرف کاندوم های تاریخ گذشته و یا کاندوم هایی که چسبناک و یا شکننده ان استفاده نکنید.

کاندم ها یکبار مصرف هستند زیرا استفاده بیش از یکبار احتمال زیاد دارد که در حین عمل مقاربت پاره شود و احتمال حاملگی را بیشتر می کند.

 

کاندوم زنانه چگونه است؟

تنها یک کادوم زنانه در بازار وجود دارد که با نام  FC به فروش میرسد اثر کاندوم زنانه در حفاظت از انتقال بیماری های جنسی نسبت به کاندوم مردانه کمتر است اما در هر حال کاندوم زنان نسبت به ویروس های ایدز ٬ سیتومگالوویروس و هپاتیت B غیر قابل نفوذ است و اثر حاملگی آن از مردانه بیشتر است.

hhw80

روش استفاده از کاندوم زنانه

کاندوم های زنانه از بعضی لحاظ فرق دارد با کاندوم مردانه اول اینکه کاندوم های زنانه را می توان تا هشت ساعت قبل از مقاربت در داخل مهبل نصب نمود.در ابتدا ممکن است استفاده از این کاندوم ها برای خانمها ناراحت کننده باشد اما استفاده از این کاندوم ها آسان بوده و کم کم به آن عادت خواهند نمود.

حال چگونه از کاندوم  استفاده کنیم ..

خانمها می توانند این کاندوم ها را به روشهای مختلفی در داخل مهبل خود قرار دهند. شما می توانید در حالیکه ایستاده اید ویک پایتان را بر روی یک صندلی قرار داده اید ، یا در حالیکه نشسته اید و پاهایتان را از یکدیگر باز نموده اید و حتی در حالت خوابیده نیز این کاندومها را در داخل مهبلتان قرار دهید .

 

نکاتی که باید رعایت کرد

از کاندوم زنانه و کاندوم مردانه نباید بطور همزمان استفاده نمود.

حلقه بیرونی کاندوم را باید در هنگام مقاربت، درجای خود نگهداشت، اما این کار ممکن است باعث افزایش تحریک زنانه شود. بعداز تمام شدن مقاربت، حلقه بیرونی کاندوم را فشار داده و آن را بپیچانید تا تمام مایعاتی (منی) که در داخل آن قرار دارد تبه بیرون نریزد. سپس به آرامی کاندوم را از داخل مهبل بیرون بکشید و آن را به دور بیندازید.

یاد آور می شویم که: قیمت کاندوم زنانه از کاندومهای مردانه گران تر است و گاهی اوقات قرار دادن کاندوم در داخل مهبل مشکل می باشد.
http://www.webha.ir/wedlock

/ 1 نظر / 84 بازدید
وحید53

زنی که کاندوم را ساخت به زندان افتاد